FAQs - často kladené otázky | Emailkampane.cz
Menu

Nejčastější otevřít

Nejčastější dotazy zájemců o emailkampane.cz - přehled funkcí systému a prohlídka systému. 

Jaké funkce mají Emailkampane.cz

Přehled všech hlavních funkcí jsme pro vás připravili v sekci "Funkce systému".

Jak snadné je vytvořit a odeslat první kampaň se dozvíte v sekci "Prohlídka".

Obchodní otevřít

Rozdíly mezi paušálním a kreditovým tarifem. Jak probíhá účtování a za co platím? Jaké jsou možnosti multiúčtu a agenturních účtů.

Co znamená 14 dní zdarma?

Po registraci do systému automaticky dostanete 14 dní zdarma k vyzkoušení systému. Během tohoto období můžete bezplatně odeslat až 15 000 e-mailů a vyzkoušet všechny funkce systému stejně jako v placené službě. Po uplynutí tohoto období Vám systém automaticky nabídne možnost pokračovat v užívání služby placenou formou – na výběr je buď paušální systém (měsíční úhrady dle tarifního pásma podle počtu kontaktů v adresáři), nebo kreditový systém (podle počtu odeslaných e-mailů, platnost kreditů je 18 měsíců od posledního dobití).

Pokud se rozhodnete systém dále nevyužívat, nemusíte dělat nic, Váš účet zůstane aktivní a po příštím přihlášení Vám opět nabídne možnost přejít k placené službě (toto není zpoplatněno).

Registrací a využitím 14ti denního období zdarma se nezavazujete k nákupu dalších služeb, nejste povinni pokračovat dále nákupem kreditů nebo využitím paušálních služeb.

Zkušební období je zcela zdarma.

Co je to multiúčet, neboli Agenturní / Korporátní účet?

Multiúčet nebo také korporátní účet je varianta účtu v systému emailkampane.cz, kde pod stejnými fakturačními údaji může pracovat více osob zcela samostatně.

Principem služby je poskytnout možnost společné fakturace pro různá oddělení velkých firem (korporátů), případně umožnit práci více marketinogvých specialistů z jedné reklamní agentury ( pro každého zákazníka lze mít vytvořený samostatný podúčet ).

Vlastnosti multiúčtu:

  • Společné fakturační údaje a vyúčtování pro všechny podúčty
  • "Master účet" s možností nahlížet do podúčtů (jeden nebo více)
  • Libovolný počet samostatných podúčtů
  • Zcela oddělené adresáře a kontakt listy
  • Zcela oddělené kampaně, statistiky, nastavení
  • Možnost vytvořit šablonu a sdílet jí s ostatními podúčty napříč oragnizací
  • Zřízení a provoz ZDARMA!  
Co je to kredit? Za co platím?

1 kredit = 1 úspěšně odeslaný e-mail. 

Před odesláním každé kampaně systém zkontroluje vámi vybrané kontakt listy a spočítá maximální cenu kolik vás kampaň bude stát v případě jejího úspěšného odeslání. Po odeslání kampaně systém provede její vyhodnocení a dorovnání kreditů podle skutečných výsledků. 


V reálném provozu může nastat několik situací:

  • V kontakt listu jsou uživatelé, kteří ještě nepotvrdili souhlas s odesláním - těmto uživatelům nebude e-mail zaslán, tudíž za ně NEPLATÍTE.
  • Po odeslání kampaně se může stát, že některým odběratelům nešlo e-mail doručit (např. mají plnou schránku, nebo je jejich e-mailová adresa zrušená). Systém automaticky sleduje chybové zprávy a v takovémto případě vám kredity vrátíme, tudíž za ně NEPLATÍTE.
  • Platíte tedy pouze za e-maily, které se podařilo řádně odeslat jejich adresátům.
Jak probíhá účtování paušálního účtu?

Paušální účet se vyhodnocuje vždy poslední den v daném měsíci a to zpětně. Klienti od nás obdrží PDF fakturu s 15-ti denní splatností e-mailem. V případě, že využíváte paušální účet jen část měsíce, je faktura o tuto část ponížena. Platbu je možné provést převodem na účet nebo ONLINE pomocí platební brány.

Technické otevřít

Co musím udělat na své straně? Nastavení SPF záznamu a další technické dotazy. 

Je nutný SPF záznam pro autorizaci serverů Emailkampane.cz?

Nastavení SPF záznamu není povinné, ale je doporučované. SPF je mechanismus, pomocí kterého můžete definovat servery, které mají oprávnění odesílat poštu z vaší domény. Díky tomuto nastavení mohou být servery služby Emailkampane.cz veřejně autorizované k odesílání pošty vaším jménem.

Změní DNS záznamu typu TXT:

v=spf1 include:spf.emailkampane.cz ~all

SPF záznam pro Vaší doménu si můžete ověřit například pomocí tohoto nástroje:

http://www.kitterman.com/spf/validate.html

 

Pobrobný návod naleznete v našem Blogu zde.

PS: Pokud máte nastavený přímý SPF záznam ve tvaru „v=spf1 ip4:185.7.24.0/24 ~all“ - je potřeba jej změnit do 31.12.2017 a nahradit výše uvedeným. 

FAQs

Nenašli jste odpověď?

Napište nám...