Jak na překlad automatických odkazů

Setkáváme se s dotazem zda je možné přeložit texty automaticky vkládaných dotazů pro „on-line verzi e-mailu“ a pro „odhlášení z odběru newsletteru“ – máme pro Vás dobrou zprávu – ANO, možné to je a níže naleznete návod, jak na to.

Trocha teorie na začátek

Legislativa ČR a stejně tak i EU a (a po většinou i ostatních zemí – viz např. článek: CAN-SPAM Act, aneb kdo definuje co je to SPAM?) vyžaduje aby příjemce obchodního sdělení měl přímou a snadnou možnost odhlásit se z odběru takového sdělení bez dodatečných nákladů (zjednodušeně řečeno mít k dispozici odkaz, jehož prostřednictvím bude odhlášen)

Best-practice e-mail marketingu je vytvářet i on-line verze newsletteru pro zobrazení v internetových prohlížečích, aby se docílilo co největší CTR (Click Through Rate), nebo alespoň počtu přečtení vašich e-mailů i u lidí, kteří používají atypické nástroje pro čtení e-mailu.

Emailkampane.cz obojí řeší za vás automaticky, abyste na to nemuseli myslet. Jsou však případy kdy je potřeba automatické chování upravit. Pojďme se na to tedy podívat detailněji.

Jak to řeší Emailkampane.cz automaticky?

V případě, že vytvoříte newsletter v nástroji Emailkampane.cz, systém v Kroku 3 zkontroluje přítomnost výše uvedených povinných atributů a pokud je v těle e-mailu nenalezne, pak je sám automaticky doplní tak, aby nenarušil hlavní obsah e-mailu a zároveň aby byla splněna legislativa a best practice.

Těmito atributy jsou:

%logout% – odkaz pro odhlášení

Systém automaticky vloží text „Pokud si od nás již nepřejete dostávat obchodní sdělení, klikněte zde.“ na konec e-mailu pod hlavní obsahové pole.

%online% – odkaz na online verzi newsletteru

Systém automaticky vloží text „Pro zobrazení online verze klikněte zde.“ na začátek e-mailu před hlavní obsahové pole.

Oba atributy se vkládají jak do HTML verze e-mailu, tak do plain-text verze e-mailu a nenesou s sebou žádné formátování – tj. využívají standardní systémový font příjemce.

Takto odeslaný prázdný e-mail by tedy měl následující podobu (a zdrojový kód):

 
 

Jak změnit systémové texty za vlastní?

Automatické systémové texty můžete nahradit vlastními ještě dříve než je systém sám vloží (a stejně tak se k tomu úkonu můžete vrátit i z dalších kroků). Změna se provádí přímo v editoru e-mailu v Kroku 2 pomocí vložení zástupných znaků.

Z nabídky vyberte „Vložit odkaz na ONLINE VERZI“ a „Vložit odkaz na ODHLÁŠENÍ“ . Tímto úkonem se přímo v editoru zobrazí systémové texty, které již můžete jednoduše přepsat (ideálně vybrat označit celý text myší a přepsat). Stejně tak mu můžete nastavit i libovolné formátování a umístění v rámci e-mailu.

 

Pozor! Nikdy nepřepisujte zdrojový kód těchto odkazů, nýbrž pouze vlastní text odkazu. Ve zdrojovém kódu musí zůstat zástupné znaky %online% a %logout% – tyto hodnoty systém automaticky při rozesílce nahrazuje unikátními odkazy pro každého příjemce. Pokud je v e-mailu nenalezne, pak je sám doplní.

Líbí se Vám služba Emailkampane.cz?
Sign Up Free